Ile alkoholu i napojów potrzeba na wesele i poprawiny? Kiedy para młoda przygotowuje się do najbardziej wyjątkowego dnia w swoim życiu, jedną z najważniejszych decyzji jest to, ile napojów należy podać na ślubie i weselu. Próba znalezienia równowagi między zapewnieniem wystarczającej ilości napojów dla wszystkich gości a nie zmarnowaniem ich zbyt dużej ilości może być trudnym zadaniem. Z pomocą tego przewodnika będziesz w stanie znaleźć idealną ilość na swój wyjątkowy dzień.
Wszystkie napoje powinny być podzielone na niegazowane, gazowane i wodę.
Jeśli chodzi o napoje bezalkoholowe, przy obliczaniu ich ilości należy wziąć pod uwagę wszystkich gości weselnych, w tym dzieci i osoby niepełnoletnie.
Dla każdego gościa musimy przygotować około trzech litrów napojów (nie licząc kawy i herbaty). Jednak te obliczenia są tylko szacunkowe i muszą być dostosowane do indywidualnych okoliczności wesela.
W zależności od długości wesela, pory roku i rodzaju alkoholu, który będzie podawany, możesz zwiększyć lub zmniejszyć liczbę napojów. Jeżeli chodzi o napoje alkoholowe, ilość dostosuj do rodzaju alkoholu, który będzie podawany. Na przykład, jeżeli wesele będzie się koncentrować głównie na piwie, to należy zwiększyć jego ilość.
Z drugiej strony, jeżeli wesele będzie się koncentrować na winie, to należy zwiększyć ilość wina. To samo dotyczy innych rodzajów alkoholu, takich jak wódka, whiskey, tequila i inne.
Ile alkoholu i napojów potrzeba na wesele i poprawiny– czy pora roku ma znaczenie?
W miesiącach letnich ważne jest zapewnienie dużej ilości napojów nawadniających. Lipiec i sierpień to zazwyczaj najgorętsze miesiące, więc goście będą musieli stale uzupełniać płyny, aby zachować komfort i zapobiec odwodnieniu. Jest to szczególnie ważne dla tych gości, którzy planują spędzać dużo czasu na parkiecie i uczestniczyć w zabawach weselnych.
Z drugiej strony, jeśli wesele odbywa się w miesiącach zimowych, można ograniczyć ilość napojów gazowanych. Zamiast tego bardziej popularne będą ciepłe, rozgrzewające napoje, takie jak gorąca czekolada czy cydr. Gorące napoje doskonale utrzymują gości w dobrym nastroju, nawet jeśli na zewnątrz jest zimno.
Bez względu na porę roku ważne jest, by zapewnić gościom dostęp do dużej ilości wody, by mogli się nawodnić. Z reguły warto zaplanować jeden napój na jednego gościa na godzinę. To powinno pomóc zapewnić, że wszyscy pozostaną nawodnieni, niezależnie od pogody.
Jak serwować napoje na weselu?
Na weselu napoje powinny być podawane w taki sposób, aby tworzyły atmosferę wydarzenia i dopełniały wystrój. Ważne jest, aby pamiętać o podawaniu napojów z umiarem i w gustowny sposób. Słodkie bąbelki i woda gazowana mogą być podawane w butelkach o maksymalnej pojemności 1 litra. Większe butelki mogą rozpraszać uwagę i tworzyć bałagan na stole, który odbiera piękno dekoracjom.
Szklane butelki mogą nadać prezentacji odrobinę elegancji, ale mogą być drogie. Bardziej ekonomiczną opcją są kryształowe karafki, które świetnie nadają się do wody niegazowanej i soków, z dodatkiem świeżych owoców i aromatycznych listków mięty jako dekoracji.
Koktajle i napoje mieszane można przygotować z wyprzedzeniem i podać w dzbankach lub karafkach. Do dzbanków lub karafek można dodać ozdobne etykiety, aby nadać im wyjątkowy charakter. Zadbaj także o tych, którzy nie preferują alkoholu. Świetnym rozwiązaniem są napoje bezalkoholowe, takie jak soki owocowe, gazowane napoje smakowe i smoothie. Podaj je w pojedynczych szklankach jako dystygnowane i wyowułące efekt WOW koktajle :).
Pod koniec wieczoru goście mogą delektować się kawą, herbatą i gorącą czekoladą. Podanie tych napojów w indywidualnych kubkach lub filiżankach z uchwytami może być miłym sposobem na dodanie osobistego akcentu. To na pewno sprawi, że doświadczenie będzie bardziej pamiętne.
Na koniec warto pamiętać, że serwowane napoje powinny mieścić się w budżecie wesela i powinny być podane w sposób, który doda atmosfery i wystroju imprezie.