Nietypowe zaproszenia gości – nowa lista pomysłów

Jeśli masz już wybraną datę ślubu oraz jego miejsce, czas na zaproszenie gości! Zaproszenie ślubne jest pierwszym elementem, który wyznacza w jakim kierunku podąży Wasz ślub i wesele – czy będzie utrzymane w stylu boho, glamour, a może będzie to styl vintage? Co wybrać, aby zaskoczyć naszych gości?

Czytaj

Zaproszenia ślubne – kiedy wysłać?

O zaproszeniach ślubnych pisałam już kilka razy. W poprzednich wpisach dowiedziałyście się jak poprawnie wypisywać zaproszenia i obejrzałyście inspirujące wzory zaproszeń. Dzisiaj chciałabym poruszyć kwestie terminów. Zatem kiedy wysłać zaproszenia ślubne? Ile czasu dać na odpowiedź? Poza tym pokażę świetny motyw na zaproszenia – w stylu góralskim. Motyw góralski może zainspirować Was do poszukania własnych korzeni i wykorzystania motywów folklorystycznych z Waszego regionu np. kaszubskie hafty, kurpiowskie wycinanki.

Czytaj

Winietki świąteczne – video

Często pytanie o pomysły na winietki. W nowym nagraniu pokazuję jak w prosty sposób przygotować efektowne winietki w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Myślę, że te pomysły sprawdzą się nie tylko podczas wesela, ale też podczas Waszych domowych kolacji Wigilijnych. Już dzisiaj zapowiadam też kolejne video! Jutro pokażę Wam jak zawiązać idealną kokardkę! Myślę, że przyda Wam się taka pomoc przy pakowaniu prezentów pod choinkę 🙂

Czytaj

motyw przewodni dekoracji weselnych – kolor niebieski

Niebieski i czerwony w dwóch różnych odsłonach: klasycznie z motywem marynarskim oraz troszkę niespodziewanie w kompozycji sielskiej. Zgodnie z moją mantrą wszystkie elementy dobrałam do motywu przewodniego dekoracji. Pierwszy motyw przewodni to sielskość, którą jak już wiecie bardzo lubię. Takie dekoracje tworzą ciepły i swojski klimat wesela i świetnie sprawdzają się o każdej porze roku, ponieważ to nie kwiaty, a raczej dodatki tworzą zamyślony wcześniej nastrój. Druga propozycja to dekoracja marynarska i morska. To bardzo elegancki i nastrojowy motyw przewodni. Klimat tworzę przede wszystkim poprzez odpowiednią kolorystyką. Kwiaty i dodatki dobieram odpowiednio do pory roku, zatem również ta opcja dekoracyjna daje nam duże możliwości wyboru terminu zaślubin.

Czytaj

Zaproszenia ślubne – o czym pamiętać?

Zgodność z motywem przewodnim i kolorystką to nie wszystko, zaproszenia ślubne powinny pełnić funkcję informacyjną. Co koniecznie powinno się w nim znaleźć, jak poprawnie odmieniać trudne nazwiska, co zrobić gdy gość posługuje się nazwiskiem dwuczłonowym? Wszystkie informacje znajdziecie w tym wpisie!

Czytaj