Kochane romantyczne Panny Młode i Wy drodzy przyszli Mężowie!
Jeśli chcecie z pełną świadomością zademonstrować swoją filozofię estetyczną i niebanalny gust wybierzcie jeden z proponowanych dziś stylów, którym jest „po drodze”: vintage i rustykalny. Obydwa style to siła tradycji i piękno natury. W obydwu młodzi pragną odtworzyć klimat dawnych przyjęć, potańcówek czy w końcu eleganckich bali. Każdy jest ponadczasowy w swoim przesłaniu wielkiej, romantycznej miłości aż po grób, o której tak naprawdę każdy z nas marzy.
Rustykalny / vintage, czyli jaki?
Ślub i wesele w tym stylu nawiązuje do epoki, którą lubimy i cenimy. Może to być epoka wiktoriańska, szalone lata dwudzieste, stylizacja na wielkie gwiazdy amerykańskiego, przedwojennego kina. Tematem przewodnim może się stać się ulubiony przez parę film, musical czy spektakl operowy. Wystarczy wybrać kilka elementów vintage, aby nasza uroczystość była wyjątkowa!
Styl rustykalny najbardziej przejawia się przez swojskością i przytulnością, w wystroju sali weselnej nie może zatem zabraknąć elementów nawiązujących do tradycji wsi (np. stare beczki, słoiki z świeczkami, bele siana . Wnętrza urządzone w rustykalnym stylu, są ciepłe oraz posiadają sielankowy nastrój. W stylu rustykalnym jak i vintage świetnie sprawdzą się kolory pastelowe, delikatne, komponujące się z naturą i nie zagłuszające jej.

Ona i On
W stylizacji vintage panny młodej powinna znaleźć się długa, powłóczysta suknia, dopasowana do figury, na wzór kreacji boskiej Grety Garbo, czy Rity Hayworth.
Suknia ma być elegancka i klasyczna wykonana z satyny, aksamitu lub tiulu. Wśród dodatków polecana jest woalka, haftowany welon, mały kapelusik. Uroku dodadzą długie rękawiczki, etola, wszelkie ozdoby włosów typu: grzebyki, ozdobne spinki. Panna młoda vintage nie może zapomnieć o sznurze pereł, diamentowych koliach lub broszkach.
Kiedy decydujesz się na mocniejszy akcent rustykalny przy wyborze sukni ślubnej, kieruj się zasadą w myśl której kreacja musi być lekka, zwiewna i dziewczęca. Zrezygnuj z sukien w stylu księżniczki i poszukaj modelu empire, fasonu A albo prostego. Welon możesz zastąpić wiankiem z kwiatów.
Odpowiednio dobrana fryzura i makijaż podejrzane ze starych fotografii mają być stylowe, ale dobrane przede wszystkim do typu urody i oczekiwań panny młodej.
Pan młody ma być równie elegancki w garniturze skrojonym na miarę lub smokingu. Świetnymi i zaskakującymi dodatkami mogą być: białe rękawiczki, szelki, mucha, kapelusz lub cylinder.
źródło: hitched.uk, unique-vinatage.com, pinterest.pl, chicvintagebrides.com, onewed.com
Czym do ślubu?
W klimat vintage i rustykalny świetnie wpisuje się zabytkowe auto, stary motocykl, eleganckie powozy i bryczki z lokajem.
Zapraszamy na nasz ślub
Wybierzmy papeterię w klasyczne angielskie róże, koronki, zastosujmy pismo kaligraficzne, ważny jest stylizowany papier, pachnąca koperta i pastelowe kolory. Podkreślając styl rustykalny zaproszenia mogą być wypisane pismem przypominającym odręczne, taki zabieg doda im lekkości.
Dekorujemy salę weselną
W dekoracjach ma panować ponadczasowa elegancja. Odrzucamy balony, serca, duże kwieciste wzory i nowoczesne rozwiązania. Sprawdzi się biel, ewentualnie z delikatnymi haftami, kryształowe wazony oraz wielkie kompozycje z żywymi kwiatami. Najpiękniej wyglądają róże lub lilie. Magii dodadzą świece w pięknych, ozdobnych świecznikach.
Styl rustykalny (którego odmian jest tak naprawdę wiele, od surowego, po przejściowy do delikatnych akcentów) charakteryzuje się dodatkami nawiązującymi do natury i wsi. Tak jak wcześniej wspomniałam, mogą to być beczki, liny, słoiki, bele siana.
Muzyka
Zespół jazzowy, grający bluesa, rock & rolla podbiją serca waszych gości i podkręcą atmosferę waszego wesela w stylu vintage. Jeśli wybierasz DJ’a koniecznie poinformuj prowadzącego o wybranym stylu i wspólnie dopasujecie playlistę.
Źródła: własne hotelotomin.pl, pinterest.pl
Słowa, które warto zapamiętać planując wesele w stylu vintage: elegancja, szyk i nostalgia.
Słowa, które warto zapamiętać planując wesele w stylu rustykalnym: sielskość!
Czy ślub i wesele vintage oraz rustykalne to trafny wybór ?
- Tak, gdy termin waszego wesela jest późną wiosną, latem lub wczesną jesienią.
- Bazą dla tego stylu jest kontakt z żywą naturą, przyjęcie musi odbyć się w otoczeniu zieleni, kwiatów, zapachu świeżej trawy i szumu płynącej wody, śpiewu ptaków.
- Tak, gdy marzycie o ślubie w małym wiejskim kościółku lub w plenerze.
- Tak, jeśli lubicie wszystko, co naturalne i sielskie, w dekoracjach i w waszych strojach.
- Tak, gdy chcecie postawić na akcesoria ludowe typu: beczki, skrzynki, snopki siana, proste drewniane stoły i ławy,
- Tak, jeśli wybierzecie regionalny lub ludowy motyw przewodni i wykorzystacie go od ubioru poprzez zaproszenia dekoracje aż do upominków dla gości.
- Tak, bo lubicie lokalne przysmaki, a w waszym weselnym menu pojawi się świeżo wypiekany chleb, swojskie wina i nalewki, różne rodzaje sera.
- Na słodkim stole nie zabraknie sezonowych owoców.
- Desery będą podawane w małych słoiczkach a nie na błyszczących paterach.
- I po stokroć Tak, jeśli chcecie wyglądać zjawiskowo.
- Ona z rozwianymi włosami, w sukni z motywem ludowym, w wianku na głowie z polnych kwiatów .
- On bez garnituru w kolorowej lub białej koszuli, obowiązkowo z muchą, spodniach na szelki i w kamizelce.
- Strzałem w dziesiątkę okaże się także ludowa kapela grająca na żywo oraz zabawy weselne w stylu dawnych, ludowych potańcówek.
Kochani decyzja, który styl z prezentowanych w tej odsłonie należy do Was a ja, jak zwykle życzę wielu mądrych i przemyślanych decyzji tak, aby wasze wielkie, logistyczne wyzwanie- WESELE udało się na 100% .
A może podpowiecie mi o jakim następnym stylu chcecie przeczytać na naszej stronie.
Czekam!
Pięknie i elegancko ,gdybym była trochę młodsza wybrałabym taki styl ale niestety lata lecą . Proszę o następny styl dla nieco starszej panny młodej.
Trafna sugestia, już opracowuję ten temat 🙂 Pozdrawiam.
Dzięki za porady i świetne pomysły na ślub!!!
Dziękuję, bardzo mi miło! Zachęcam do śledzenia bloga.
Bardzo ładnie i elegancko – na pewno skorzystam z porad 🙂