Wybieramy stylistykę i dominujący motyw przewodni w różnych sytuacjach. Zarówno w tych większych, typu urządzenie wnętrz, jak i tych mniejszych, jak ubiór na wyjątkową okazję, a niektórzy i na co dzień. Wesele to okazja, w której decydujemy się na jeden styl weselny i dominujący motyw przewodni. Nim przejdziemy do wyboru sali czy muzycznej oprawy, warto przemyśleć tę kwestię. Dlaczego?
Czym jest styl weselny?
Aby wesele było spójne, należy wybrać jeden główny akcent estetyczny, który będzie dotyczył zarówno aspektów wizualnych, jak i muzycznych. Dominujący trend będzie rozpoznawany w strojach pary młodej, biżuterii, wyborze kwiatów i bukietu, w samochodzie ślubnym, prezentach pamiątkowych dla gości czy wszelkich dekoracjach, winietkach i zaproszeniach. Nie bez znaczenia będzie też wybór kościoła i sali weselnej. Sielski klimat wesela w stodole niekoniecznie pasuje do wesela w stylu glamour, a artystyczna stylistyka boho może nie do końca pasować do pałacowych wnętrz. Dlatego warto przemyśleć stylistykę, nim zacznie się poszukiwania idealnego miejsca na wesele.
Wesele w stylu klasycznym
Minimalizm i elegancja wyrażone przez biel, pastelowy odcień kwiatów, świeczniki i brak przesady w dekoracjach to styl klasyczny. Motyw przewodni w postaci subtelnej koronki na strojach państwa młodych czy druhny, na stołach, krzesłach czy oknach będzie dobrym wyborem. Róże, lilie czy piwonie mogą zdobić salę, kościół czy bukiet ślubny. Takie wesela sprawdzają się we wnętrzach sal weselnych urządzonych w delikatnie pałacowym stylu, salach hotelowych wykończonych w klasycznym stylu z elementami rzeźbionymi z drewna, żyrandolami czy nietuzinkowymi zasłonami w oknach. Wszystko jednak bez przepychu, zbędnych błyskotek i kolorów.
Wesele w stylu boho
Ta stylistyka wywodzi się wprost od „cyganerii”, zatem artyzm, swoboda i etniczne akcenty będą dominowały w doborze dekoracji. Ogrody z powiewającymi na wietrze namiotami, hamakami czy lampionami to częste okoliczności wybierane przy tej stylistyce. Kwiaty polne w luźnych bukietach, swobodne i zwiewne fasony sukien i wianki na głowach powinny znaleźć się w tego rodzaju aranżacji. Pan młody, choć ubrany w garnitur, nie powinien zapomnieć o zawadiackich dodatkach typu muszka, szelki czy skarpetki w nieoczywistych kolorach. Jeśli nie ogród, to warto pomyśleć o starych dworkach, prostych budynkach z cegłą i drewnem. W wystroju mogą pojawić się dywany, rattanowe meble czy kominek.
Wesele w stylu industrialnym
Wieczór weselny w aranżacji starego dworca kolejowego lub fabryki to idealne okoliczności na zorganizowanie imprezy w stylu industrialnym. Najbardziej istotnym elementem tego stylu jest duża przestrzeń, surowość otoczenia i kolorystyka zdominowana przez odcienie szarości, srebra, bieli i czerni. Istotne będą metalowe i szklane wykończenia i dodatki. Jeśli nie stare magazyny i fabryki, należy postawić na wnętrza loftowe o odpowiednim metrażu i odpowiednim zimnym, przytłumionym świetle. Stoły i dekoracje powinny być surowe, bez obrusów, satynowych pokrowców na krzesłach czy zasłon. Ubrania państwa młodych powinny cechować się minimalizmem i prostotą bez wyróżniających się dodatków i dekoracji.
Tekst powstał we współpracy z Hotelem St Bruno w Giżycku na Mazurach. W St Bruno zorganizujesz elegancki ślub we wnętrzach prawdziwego krzyżackiego zamku. Szczegóły oferty ślubnej znajdziesz na https://www.hotelstbruno.pl/uroczystosci/.